Dom na sprzedaż

dodaj do schowka
wróć do listy ofert

249.000 zł

205 m2 | 6 pokoje

Szczegółowe informacje

OFERTA BEZPOŚREDNIA !!! ? PROWIZJĘ POKRYWA SPRZEDAJĄCY !!!

Nieopodal Strzelec Krajeńskich (około 11 km), w kierunku na Bierzwnik i Choszczno, znajduje się wieś sołecka Ogardy. Jej historia sięga średniowiecza, kiedy ta stara osada słowiańska stanowiła lenno rycerskie. Co ciekawe, w XIV wieku wieś została sprzedana zakonowi krzyżackiemu. W XVII wieku, podczas wojny trzydziestoletniej, osada została spalona. Pod koniec kolejnego stulecia majątek nabyła rodzina von Blankensee, dzięki której powstał murowany dworek i pałac. Tę barwną historię oddają wciąż obecne zabytkowe ślady architektoniczne. Zalicza się do nich późnoromański kościół, zbudowany z granitowych cisów z ceglaną wieżą z XIX wieku (świątynia spłonęła na początku lat 60. ubiegłego stulecia, została odbudowana w 1963 roku). Obok kościoła na uwagę zasługuje eklektyczny pałac z XIX wieku wraz z parkiem krajobrazowym o powierzchni 10 ha. W Ogardach mieści się również XIX-wieczny dworek klasycystyczny i spichlerz, otoczone parkiem o powierzchni 13 ha. Kolejnym punktem historycznych poszukiwań jest dom szachulcowy z 2 połowy XVIII wieku.

Jednak nie tylko ciekawe zabytki wyróżniają to miejsce. W Ogardach znajdują się liczne pomniki przyrody, np. usytuowany przy drodze do Chomętowa dąb. W niewielkiej odległości od osady przepływa Ogardna, nad którą znajduje się Ogardzki Młyn. Kilkanaście minut stąd znajduje się Ogardzka Odnoga, która stanowi część jeziora Osiek. Trochę ponad pół godziny w samochodzie i można znaleźć się w Drawieńskim Parku Narodowym z jego słynnymi atrakcjami, m.in. spływem Drawą, czy unikatowym na skalę kraju meromiktycznym Jeziorem Czarnym.

Te atuty sprawiają, że Ogardy są interesującą przestrzenią dla poszukujących weekendowego wypoczynku, a mieszkańcy egzystują w malowniczych okolicach. We wsi rozwija się agroturystyka i kto wie, czy nieruchomość, którą mamy dzisiaj w ofercie nie stanie się dla Ciebie i Twojej rodziny dodatkowym źródłem właśnie takiego sposobu zarobkowania?

Dzisiaj proponujemy dom wolnostojący na działce o powierzchni 1.500 m2. To poniemiecki piętrowy budynek po kapitalnym remoncie o powierzchni 205,4 m2, w którym znajduje się 6 pokoi i dwie łazienki. Parter ma 118,95 m2 z ciekawie zaprojektowanym przestrzennym salonem, który ociepla kominek. Na tym poziomie są rozlokowane 2 pokoje, kuchnia, łazienka, przedpokój oraz pomieszczenie gospodarcze i kotłownia.

Warto zwrócić także uwagę na stylowe drzwi na piętrze, które po renowacji mogą stać się niewątpliwą ozdobą domu. Piętro ma 86,41 m2, na poziomie którego znajdują się ? obok 4 pokoi ? kuchnia, łazienka i przedpokój. Takie rozmieszczenie sprawia, że nieruchomość można podzielić na dwa mieszkania, zwłaszcza że istnieje możliwość wykonania dwóch oddzielnych, niezależnych wejść. Dodatkowo, powyżej piętra znajduje się strych, który może pełnić rolę suszarni.

Nieruchomość, wybudowana z cegły, pokryta jest blachodachówką i ocieplona styropianem, pokrytym tynkiem mineralnym. W domu zamontowano okna pcv, ściany wyrównano regipsami oraz tynkami gipsowymi. Podłogi wyłożono panelami i terakotą. Całość jest podpiwniczona. Ogrzewanie pochodzi z pieca co na paliwo stałe. Woda doprowadzona z ujęcia miejskiego, a kanalizacja podłączona do szamba. Obok 1-postojowego garażu do nieruchomości przynależy wiata, szklarnia i budynek gospodarczy. Teren jest ogrodzony, a droga dojazdowa jest gruntowa o długości 50 metrów.

Tak, ten dom daje wiele możliwości! Może stać się przystanią dla wielopokoleniowej rodziny. Może również na siebie zarobić, poprzez wydzielenie przestrzeni pod wynajem. Jednak nie tylko! Tutaj gospodarz może stworzyć agroturystyczną perełkę, w której letnicy skorzystają z urokliwych okolic, zjedzą posiłek oparty o warzywa prosto z Twojej szklarni! Nie zastanawiaj się dłużej, jeśli marzysz o oddechu z dala od miejskiego zgiełku, spalin i korków! Ogardy to kolejny punkt na mapie województwa lubuskiego, które - jak widać ? naprawdę warte jest Zachodu!

Dodatkowe informacje

Nr oferty: 500/2248/ODS
Rok budowy: 1930
Liczba pokoi: 6
Powierzchnia całkowita: 205 m2
Powierzchnia działki: 1 500 m2
Cena za m2: 1 212,27 zł/m2
Rodzaj zabudowy: Wolnostojący

Kontakt w sprawie oferty

Joanna Kaczmarek

tel. 602 151 121
biuro@nieruchomoscirezydent.pl

Rezydent Nieruchomości
ul. Maczka 1/E
66-400 Gorzów Wlkp.

Napisz wiadomość