Pytania i odpowiedzi

1. Jak wygląda wizyta Pośrednika?
Po umówieniu się Pośrednik przyjedzie, obejrzy nieruchomość, wykona zdjęcia i porozmawia z Tobą na temat oczekiwań względem przyszłego najemcy lub dotyczących zbycia nieruchomości.
Potem zaprosi do zawarcia Umowy Pośrednictwa, w której będą określone warunki finansowe takiego pośrednictwa. Każda umowa jest omawiana indywidualnie.
Po wizycie Pośrednik opracuje ofertę i będzie dokładał starań by ją wynająć lub sprzedać.
2. Co to jest Umowa Pośrednictwa?
Umowa Pośrednictwa to porozumienie, na podstawie którego Agent pracuje. Są w niej zawarte warunki pośrednictwa oraz płatności należne, gdy owo pośrednictwo będzie skuteczne. Pośrednictwo uznaje się za wykonane, gdy biuro doprowadzi do zawarcia Umowy Najmu lub Zbycia nieruchomości opisanej w Umowie Pośrednictwa z Klientem wskazanym przez REZYDENT.
Klient oglądający nieruchomość z serwisu potwierdza ten fakt na osobnej umowie, zatem nie ma możliwości, by Agent otrzymał wynagrodzenie mimo, że nie wskazał potencjalnego najemcy lub nabywcy.
Umowa Pośrednictwa NIE jest umową na wyłączność, można od niej odstąpić w ciągu 10 dni od jej zawarcia i rozwiązać ją w każdym czasie bez podawania przyczyny. Wystarczy wtedy poinformować o tym Agenta prowadzącego Twoją ofertę mailowo lub telefonicznie.
3. Jak są promowane oferty w serwisie?
Jeśli zawarta został Umowa Pośrednictwa oferta taka jest promowana szeroko tj.zarówno na samym serwisie, jak i na najpopularniejszych serwisach nieruchomościowych takich jak: gratka.pl, oferty.pl, domy.pl, otodom.pl, domiporta.pl, nieruchomosci on-line.pl, gumtree.pl, tablica.pl

Jeśli Umowa Pośrednictwa nie została zawarta promocja odbywa się na w serwisie, gumtree.pl oraz tablica.pl
4. Czym są powiadamiacze?
Powiadamiacze to subskrypcja ogłoszeń o wybranych przez Ciebie wcześniej parametrach. Dzięki powiadomieniom możesz otrzymywać najnowsze ogłoszenia w danej kategorii na adres mail.
5. Jak utworzyć powiadomienia?
1. Wyszukaj oferty, jakich poszukujesz,
2. Na dole strony z wyszukanymi ofertami pojawi się pytanie czy znalazłeś interesującą Cię ofertę, jeśli nie - wpisz swój adres mail i wybierz częstotliwość otrzymywania powiadomień,
3. Kliknij \"dodaj mnie\".

Gotowe.
6. Czym jest system PARTNER?
PARTNER to system wymiany ofert między biurami nieruchomości. Jest to narzędzie pracy stosowane w dobrych biurach. Umożliwia szybką i sprawną obsługę Państwa oferty, zapewnia jej promocją na stronach wszystkich współpracujących ze sobą biur.i
W systemie działa 13 biur z Gorzowa Wlkp., 1 z Barlinka i 1 z Myśliborza.
Ilość ofert w systemie wynosi ponad 2 tysiące.
7. Dlaczego warto jest podpisać umowę na wyłączność?
Najlepszą odpowiedzią na pytanie, dlaczego warto jest podpisać umowę na wyłączność, może być sparafrazowanie przysłowia, że jeśli wszyscy zajmują się Twoją nieruchomością, to znaczy, że może jednak nikt się nią nie zajmuje. Rozwinięciem zaś tej odpowiedzi jest kilka istotnych elementów, które sprawiają, że warto jest podpisać umowę na wyłączność.

1. Wyższa cena sprzedaży nieruchomości
Podpisując wiele umów otwartych warto się zastanowić jak zostanie to odebrane przez potencjalnych nabywców, gdy kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt agencji umieści ogłoszenia w internecie o sprzedaży jednej nieruchomości.
Łatwo przewidzieć, co nabywca może pomyśleć:
Jeśli tyle agencji próbuje sprzedać tę nieruchomość i do tej pory robi to bezskutecznie to:
albo ta nieruchomość ma jakieś wady i nikt nie jest nią zainteresowany, więc ja też będę ją omijał szerokim łukiem, albo przyczyną jest zawyżona cena, być może złożę właścicielowi ofertę ale o kilkadziesiąt procent niższą niż cena wywoławcza.
Zdarza się także, że nabywca kontaktuje się z kilkoma agencjami komunikując, że kupi wybraną nieruchomość przez tę agencję, która wynegocjuje z właścicielem najniższą cenę.
Umowa na wyłączność eliminuje te wszystkie zagrożenia. Ogłoszenie na każdym portalu, czy stronie internetowej może pojawić się tylko raz, co podkreśla jej wyjątkowość i uniemożliwia zaniżanie jej ceny.

2. Szeroka dostępność informacji o nieruchomości na rynku.
Częstą obawą właścicieli jest to, że zawarcie umowy na wyłączność spowoduje, że tylko jedna agencja będzie miała nieruchomość w swojej ofercie, a przecież inne agencje mogą mieć również potencjalnych nabywców, więc lepiej zawierać umowy otwarte z dużą liczbą agencji.
Należymy do systemu PARTNER, który oparty jest na wymianie ofert między biurami nieruchomości,
Dlatego zawierając jedną umowę na wyłączność:
masz pewność, że najpóźniej w ciągu 48 godzin informację o twojej nieruchomości otrzyma 15 biur nieruchomości, a oferować ją będzie mogło 40 pośredników i agentów,
w umowie otrzymasz pisemną gwarancję prezentowania przez nas oferty na kilkunastu portalach, a na wybranych i najbardziej znanych oferta będzie prezentowana jako \"Wyróżniona\" (oglądalność oferty rośnie blisko 20-krotnie). Tego nie daje żadna umowa otwarta.

3.Bezpieczeństwo
Pośrednik, ma obowiązek skrupulatnego weryfikowania potencjalnych klientów. Nieruchomość jest prezentowana tylko tym klientom, którzy wyrażą zgodę na przechowywanie ich danych. Dlatego zawsze wiesz, kto przychodzi oglądać Twoją nieruchomość, bo przecież zdarza się, że celem wizyty ?klienta z ulicy? wcale nie jest zakup nieruchomości. Zawsze jesteśmy obecni przy prezentacji nieruchomości. Jednym z istotnych elementów bezpieczeństwa transakcji jest obowiązkowe
ubezpieczenie OC jakie posiada Pośrednik odpowiedzialny zawodowo, za wykonanie umowy pośrednictwa, a także ubezpieczenie OC naszej firmy.

4.Wygoda
Jedna agencja = jeden Pośrednik. Tylko z jedną osobą się kontaktujesz, tylko od jednego Pośrednika odbierasz telefony, tylko jeden Pośrednik koordynuje spotkania. Nie ma konieczności, abyś musiał powtarzać te same informacje na temat nieruchomości wielu Pośrednikom, robisz to tylko raz oszczędzając czas, to ten jeden Pośrednik zna wszystkie zalety, ale i wady nieruchomości. Nie musisz podpisywać wielu umów z pośrednikami, a później martwić się i zastanawiać czy je rozwiązać, czy poinformować o transakcji. A po finalizacji transakcji nie musisz odbierać (czasami nawet przez kilka lat) telefonów z różnych biur z pytaniem: czy to jeszcze aktualne? Jedna umowa i wiele korzyści.

5. Oszczędność Twojego czasu.
Jeśli nieruchomość, która przeznaczona jest na sprzedaż lub wynajem, nie jest już zamieszkana, to bardzo dobrym rozwiązaniem jest przekazanie do niej kluczy Pośrednikowi, z którym podpisana została umowa na wyłączność. Dzięki temu oszczędzasz czas, bo nie musisz przyjeżdżać za każdym razem, kiedy Pośrednik przyjeżdża z potencjalnym klientem. Jednak takie rozwiązanie jest możliwe tylko w przypadku umowy na wyłączność. Pośrednikowi, z którym podpiszesz umowę na wyłączność, możesz powierzyć także całość spraw związanych ze sprzedażą / wynajmem nieruchomości (od uzyskania dokumentów nieruchomości, poprzez prowadzenie procesu sprzedaży / wynajmu, aż do transakcji).

6.Aktualność oferty
Dzięki podpisaniu umowy na wyłączność, Twoja oferta zawsze jest aktualna co do zawartych w niej informacji. Nie musisz martwić się, że przy zmianie danych, czy też ceny, trzeba o tym poinformować wszystkie agencje, z którymi podpisane zostały umowy. W przypadku umowy na wyłączność kontaktujesz się tylko z jednym Pośrednikiem odpowiedzialnym za Twoją ofertę i przekazujesz mu niezbędne informacje, a on zadba o to, aby o zmianach dowiedzieli się wszyscy zainteresowani. Nie ma więc mowy o sytuacji, w której na stronach internetowych portali nieruchomościowych możesz odszukać 10 ogłoszeń Twojej nieruchomości, a w każdym z nich jest np. inna cena.

A więc jedna umowa, a wiele korzyści.
8. Po czym rozpoznac dobrego pośrednika?
1.Orientuje się na rynku lokalnym
Warto zdecydować się na lokalne biuro. Mamy wtedy największe prawdopodobieństwo, że jego pracownicy będą dobrze znali rejon i potrafili przekonująco prezentować zainteresowanym jego zalety. Dobry pośrednik zna rynek, na którym działa. Co więcej, doskonale orientuje się w cenach ? zarówno ofertowych, jak transakcyjnych.

2Pracuje tylko na umowie o pośrednictwo
Szanujące się biuro pracuje tylko na podstawie umowy o pośrednictwo. Taki dokument powinien być jasny i zrozumiały dla klienta. W razie jakichkolwiek wątpliwości, pośrednik powinien albo wyjaśnić konkretne zapisy, albo zmienić treść umowy. Zapamiętaj, że jakiekolwiek kary czy płatności dodatkowe (np. z racji zrezygnowania z transakcji) nie powinny mieć racji bytu.

3Prowadzi akcje promocyjne
W dzisiejszych czasach dobry pośrednik nieruchomości jest widoczny w Internecie oraz na rynku, na którym działa, a co za tym idzie ? aktywnie promuje swoją działalność. Wybierając pośrednika, sprawdź czy jego profil jest obecny w wyszukiwarce i jakie ma opinie.
Ma swoją siedzibę
Pośrednika nieruchomości zazwyczaj wybiera się na zasadzie polecenia lub po wyszukaniu go w Internecie. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź czy agencja nieruchomości ma swoją siedzibę i czym konkretnie się zajmuje. Biuro powinno być wyeksponowane, by potencjalni klienci mieli do niego łatwy dostęp.

4Agenci nieruchomości mają ubezpieczenie OC
Dowiedź się, czy pracownicy biura posiadają ubezpieczenie OC od popełnienia błędu zawodowego. To obowiązek, tak jak w przypadku pojazdów mechanicznych. Na nasze życzenie pośrednik powinien nam okazać dowód opłacenia aktualnej składki.